شنبه تا چهارشنبه : 9:00 - 17:30
پنجشنبه : 9:00 - 13:00
88750650
Tell
خیابان صابونچی - ایازی - پلاک19
Address

ذخیره‌سازی داده

درابعاد کوچک و با عدم محدودیت در مقیاس با راه‌حل های ذخیره‌سازی داده که سریع، انعطاف‌پذیر، کارآمد و بصورت یکپارچه ارائه می‌گردند شروع کرده و کسب و کار را بی‌دغدغه ادامه دهید.

ذخیره ساز تحت شبکه

ذخیره‌ساز تحت شبکه NAS یا NAS Storage چیست ؟

ذخیره‌ساز NAS یا Network Attached Storage هارد دیسک‌ها برروی یک سرور قرار دارند که به آن NAS Storage گفته می‌شود و بعد از آن این هاردها را در شبکه برای دستگاه‌های دیگر به اشتراک می‌گذاریم . از طریق پروتکل TCP/IP به استوریج وصل می‌شویم و سپس این هاردها را در شبکه برای دستگاه‌های دیگر به اشتراک می‌گذاریم و از آن سرویس می‌گیریم . این Storageها یک فضای مرکزی، محلی و در دسترس را برای ذخیره‌سازی فایل‌ها و فولدرهای حیاتی برای هر سازمانی با قیمتی مناسب (نسبت به SAN) فراهم می‌کنند. در این روش مدل دسترسی به اطلاعات File Level Access است، یعنی باید برروی استوریج‌های NAS، ویندوز بهینه شده مخصوص استوریج را نصب کنیم.
تفاوت عمده NAS و SAN در Block Level بودن SAN است. ویژگی File Level Access باعث می‌شود اطلاعات با سرعت پائینی خوانده شود وترافیک LAN را افزایش می‌دهد. این دستگاه‌ها دارای سیستم عامل هستند و از ویندوز نسخه Storage Server استفاده می‌شود مانند نسخه مایکروسافتی آن به نام Windows 2012 Storage Server، در این ویندوز سرویس‌هایی مانند DHCP و Active Directory قابلیت فعال سازی ندارند و در عوض قابلیت File Sharing بهینه‌تر شده است. از NAS معمولاً برای File Sharing و Home Directory استفاده می‌شود.
مزیت آن نسبت به DAS، سادگی به اشتراک گذاری فایل‌ها بین چند کاربر است که سرعت سیستم نسبت به فایل سرور سنتی بیشتر است در واقع دارای ویژگی Multiple Access است و همزمان چند نفر می‌توانند از آن سرویس بگیرند.

تفاوت اصلی SAN و NAS

دستگاه‌هایی که با استفاده از ساختار Block Level به SAN دسترسی پیدا می‌کنند خودشان فایل‌ها و File Systemهای خودشان را مدیریت می‌کنند. مدیریت فایل‌ها و کنترل‌های دسترسی در NAS برعهده سیستم‌عامل خود دستگاه NAS است. برخلاف NAS در دستگاه‌های ذخیره‌ساز SAN، پروتکل‌های دسترسی براساس فایل نیستند و براساس بلوک‌های اطلاعاتی یا Block Level Access ایجاد می‌شوند. نمونه‌ای از این پروتکل‌های دسترسی که در SAN استفاده می‌شود iSCSI و Fiber Channel است که دسترسی به اطلاعات در شبکه در قالب Block Level را فراهم می‌کنند.

دستگاه ذخیره‌سازی اطلاعات یا Storage Area Network چیست ؟

Storage Area Network یا SAN یک شبکه تخصصی و با سرعت بالا می‌باشد که دسترسی به شبکه در سطح بلوک را برای ذخیره‌سازی فراهم می‌کند (ساختار ذخیره‌سازی اطلاعات در این نوع شبکه‌ها به‌صورت Bloc Level می‌باشد) همین موضوع باعث می‌شود که نرم‌افزارهای کاربردی که برروی سرورهای شبکه وجود دارند براحتی بتوانند از طریق شبکه به اطلاعات موجود در SAN دسترسی پیدا کند. SANها به طور معمول از میزبان‌ها، سوئیچ‌ها، عناصر ذخیره‌سازی و دستگاه‌های ذخیره‌سازی تشکیل شده‌است که با استفاده از انواع فن‌آوری‌ها، توپولوژی‌ها و پروتکل‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند.
SAN در واقع شبکه‌ای از استوریج‌ها یا دستگاه‌های ذخیره‌ساز است که به سرورها متصل می‌شود و داده‌ها را در سطح بلوک یا Block Level ذخیره می‌کند تا مورد استفاده نرم‌افزارهای نصب شده روی سرورهای این شبکه قرار گیرند. با توجه به اینکه دستگاه‌های SAN وابستگی دستگاه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات به سرورها را حذف می‌کند و بصورت مجزا می‌توانند در شبکه ایفای نقش کنند. طبیعی است که هر نرم‌افزاری برروی هر سروری در شبکه می‌تواند به این منابع ذخیره‌سازی دسترسی پیدا کند و همین موضوع باعث بالا بردن کارائی هر چه بیشتر تجهیزات SAN در شبکه می‌شود.
دسترسی Block Level یعنی می‌تواند بدون واسطه و مستقیم به بلاک‌های هارد دیسک دسترسی پیدا کند که این روش سرعت بالائی دارد
ارتباطات فیبرنوری یا Fiber Channel امروزه بیشترین استفاده را در تجهیزات SAN دارند اما راهکارهای SAN فقط به فیبرنوری محدود نمی‌شود و استانداردهای دیگری مثل iSCSI نیز وجود دارد که ارتباطات iSCSI را فراهم می‌کنند و حتی شما می‌توانید از FCOE یا Fiber Channel Over Ethernet نیز در این زمینه استفاده کنید.
ذخیره‌ساز تحت شبکه SAN

مزایای بکارگیری SAN

 1. Backupگیری و Restore کردن سریع‌تر
 2. پیوستگی کسب و کار
 3. دسترس پذیری بالا
 4. یکپارچگی سرور و استوریج
 5. محافظت بهتر از داده و بازیابی سریع
 6. افزایش عملکرد برنامه با بارگیری عملکرد‌های ذخیره‌سازی یا جداسازی شبکه‌ها
 7. صرفه جویی در هزینه
 8. مدیریت متمرکز
 9. امنیت بهتر اطلاعات

موارد مؤثر بر کارائی شبکه

 1. نرخ دیتا
 2. اندازه درخواست
 3. نرخ خواندن و نوشتن
 4. نرخ درخواست
 5. زمان پاسخ
 6. زمان سرویس دهی
 7. توان عملیاتی
 8. پهنای باند

ذخیره‌ساز تحت شبکه

Q1J00A
 • HPE MSA Storage Controllers
 • HPE MSA 2050 SAN Dual Controller LFF Storage
 • Capacity: 960 TB LFF maximum raw capacity
 • Drive description: 12 LFF SAS/MDL SAS/SSD supported
 • Host interface: One 16Gb/8Gb Fibre Channel 4-ports per controller or one 1GbE/10GbE iSCSI 4-ports per controller is included

ذخیره‌ساز تحت شبکه

Q1J01A
 • HPE MSA Storage Controllers
 • HPE MSA 2050 SAN Dual Controller SFF Storage
 • Capacity:614 TB SFF maximum raw capacity
 • Drive description: 24 SFF SAS/MDL SAS/SSD supported
 • Host interface: One 16Gb/8Gb Fibre Channel 4-ports per controller or one 1GbE/10GbE iSCSI 4-ports per controller is included

ذخیره‌ساز تحت شبکه

Q1J03A
 • HPE MSA Storage Controllers
 • HPE MSA 2052 SAN Dual Controller SFF Storage
 • Total Solid State Drive Capacity Installed: 1.60TB
 • Drive Interface: Serial Attached SCSI (SAS)
 • Number of Total Expansion Bays:24
 • Protocols: iSCSI
 • Number of Hard Drives Supported:24
ذخیره‌سازی DAS

ذخیره‌سازی DAS یا DAS Storage چیست ؟

DAS یا Direct Attached Storage، یک استوریج دیجیتالی است که مستقیم به Storage Controller کامپیوتر یا سرور متصل می‌شود. این تکنولوژی زمانی مورد نیاز است که حجم دیتای مورد نیاز شما بیشتر از شیارهای هارد سرور باشد. لذا با افزودن DAS، تعداد هاردهای مختلف تحت مدیریت سرور خود را می‌توانید افزایش دهید. ارتباط با سایر تجهیزات شبکه از طریق سرور است. کارهایی نظیر فرمت و خواندن و نوشتن اطلاعات را خود سرور انجام می‌دهد و در‌واقع  سطح دسترسی آن Block Level است. از اولین مزیت‌های آن سادگی و کم‌هزینه بودن آن می‌باشد. DAS در اکثر PCها و برخی سرورها نصب هستند و اگر بخواهید DAS بیشتری اضافه کنید تنها کافیست دستگاه و یک کابل بخرید. این تکنولوژی ارزان‌ترین نوع استوریج و مناسب برای شرکت‌های کوچک، متوسط و شعبات شرکت‌های بزرگ است.
هاردهای DAS شامل HDD و SDD است که HDD ارزانتر از SDD است اما سرعتش کمتر است. اکثر دستگاه‌های DAS که امروزه به فروش می‌رسند از هارد درایو استفاده می‌کنند. DASها با پروتکل‌های زیر به PC و سرور متصل می‌شوند:
 • SCSI
 • SAS
 • SATA
 • ATA
 • Esata
 • Fiber Channel

بی‌انتها : (Timeless)

اجازه ندهید سرمایه گذاری برروی تجهیزات ذخیره‌سازی شما پیش از موعد مورد لزوم اتفاق بیفتد. با استفاده از مجوز همه جانبه، ارتقاء کنترلر با انعطاف پذیری بالا، یک گارانتی 99/999 درصدی مربوط به UP بودن و حفظ داده، تنوعی از مدلهای معروف و نهایتاٌ ذخیره‌ساز اچ پی شما بی‌وقفه و بی‌انتها خواهد بود.

آماده برای Cloud :

تضمین محیط آینده شما در Cloud با پویایی و امکان حرکت مابین سایت خودتان و محیط عمومی Cloud

پیشگوئی :

شکاف بین برنامه و داده را با قدرت HPE InfoSight ببندید. پیش‌بینی و پیشگوئی از مسائل قبل از اینکه برروی کسب و کارتان تأثیر بگذارند.

ذخیره‌ساز HPE Nimble : بصورت بنیادین ساده در همبندی و آماده برای محیطهای Cloud می‌باشد .

ذخیره‌ساز اچ پی نیمبل در حالت بهره‌برداری حداکثر از امکانات ذخیره فلش، توان پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل به منظور دسترسی سریع و قابل اطمینان به داده‌ها را در اختیار قرار میدهد. تجزیه و تحلیل پیشگویانه دریافتی از HPE info sight پیش‌گوئی و جلوگیری می‌کند از بروز مشکلات به جهت کمک به تضمین دسترسی 99.9999% به داده.  معماری multi cloud برای منعطف بودن استقرار داده برروی فلش درحالتهای loud بالا، در یک ساختارهمگرا یا محل‌های عمومی Cloud بکار گرفته می‌شود.

آخرین نوآوریهای اچ پی

اچ پی InfoSight : همه چیز برای مراکز داده

اچ پی InfoSight : همه چیز برای مراکز داده

زیرساخت خود را مستقل کنید تا مجبور نباشید روزها، شب‌ها و تعطیلات آخر هفته خود را با آتش و کوهی از مشکلات در جنگ باشید

ذخیره ساز چابک (Nimble) اچ پی

ذخیره ساز چابک (Nimble) اچ پی

پلت فرم فلش نسل جدید و بعدی چهارراه  برای پیروزی به ارمغان می‌آورد. تضمین بالاترین بهره‌وری در ظرفیت از هر آرایه ای از فلش در حالی‌که آینده متعلق به ذخیره‌سازهای کلاس memory و NVMe می‌باشد. همچنین از لحاظ قیمت و عملکرد یک به 3 میباشد که تمام قدبرای محیط‌های هیبرید فلش آماده می‌باشد.

اچ پی 3PAR (برای دفاتری با سایز میانی و عظیم )

اچ پی 3PAR (برای دفاتری با سایز میانی و عظیم )

افزایش باز در مراکز داده تمام فلش با دوبرابر کردن عملکرد و تراکم کاری، این قابلیت‌های حیاتی کم نظیر، رهبری در صنعت هیبرید IT را برای اچ پی به ارمغان آورده است.
01

HPE Pointnext

خدماتی که سرعت بخشیدن به تحول دیجیتالی شما را افزایش می‌دهند
2

تضمین فوق العاده سادگی

یک شاهکار که تضمین پشتیبان‌گیری در عین سادگی را تضمین می‌نماید و این کار توسط قدرت تکنولوژی ساده شده اچ پی صورت خواهد پذیرفت
3

سیتم‌های همگرا و انعطاف‌ پذیر اچ پی

یک مدل سیستم همگرا با مخزنی از منابع روان، افزایش چابکی کسب و کار و ایجاد یک TCO بی‌نظیر را ایجاد خواهد کرد.
شرکت جاده ابریشم رایانه
تخصص ما مشاوره ، طراحی ، اجرا و فروش محصولات اچ پی می باشد www.jarco.ir

با سلام من پشتیبانی مای اچ پی ای هستم چطور میتونم کمکتون کنم ؟ اگر سوالی دارید و مانیستیم درخواستتان را برای ایمیل زیر بفرستید support@myhpe.ir

در واتس آپ با ما در ارتباط باشید
Close and go back to page

Search

>