شنبه تا چهارشنبه : 9:00 - 17:30
پنجشنبه : 9:00 - 13:00
خیابان صابونچی - ایازی - پلاک19
Address

اعتبار سنجی قطعات HPE

با استفاده از نرم افزار، لوازم یدکی و دیگر محصولات اصلی شرکت اچ پی از زیرساخت‌های خود در برابر تهدیدات محافظت کرده و نتیجتاً از عملکرد برتر اطمینان حاصل نمائید. در سراسر جهان، تعدادی از قطعات تقلبی HPE معرفی می‌شوند، این قطعات به عنوان کیت‌های یدکی یا انتخابی (Spare Kits & Option Kits) بسته بندی می‌شوند. اچ پی ابزار شناسائی و اطلاعات لازم را در اختیار خریدار قرار می‌دهد تا اعتبار قطعات HPE معتبر را مورد بررسی قرار دهد.
برای تأئید اعتبار قطعات HPE می‌توانید برنامه HPE Validate را برروی تلفن همراه خود نصب نمائید، این برنامه در فروشگاه Apple و Google Play قابل دانلود می‌باشد. برنامه امکان اسکن بارکد روی برچسب یا هولوگرام اچ پی را خواهد داد که اولین و ساده‌ترین قدم برای ارزیابی قطعه خواهد بود. برای یافتن محل این هولوگرام موارد ذیل کمک حال خواهند بود.
پردازنده و هیت سینک

پردازنده و هیت سینک

کیت‌های پردازنده را می‌توانا از طریق برچسبی که روی هیت سینک همراه نصب شده است اعتبار سنجی کرد

حافظه RAM

حافظه RAM

معمولاً در سمت راست ماژول مقابل برچسب مشخصات حافظه یافت می‌شود.

HDD/SSD

HDD/SSD

بیشتر اوقات روی لبه بالا یا پائین برچسب سفید بزرگ هارد نصب شده است.

بسته بندی

بسته بندی

کالاهای سخت‌افزاری که در اینجا فهرست شده‌اند نیز با برچسب‌های مشهود بر روی بسته‌بندی ارسال می‌شوند. می‌توانید خرید خود را با شناسه امنیتی موجود در این برچسب تأیید کنید.

نرم افزار

نرم افزار

از سال 2017، ویژگی‌های امنیتی در قالب بارکد دو بعدی در برخی از مجوزهای نرم افزاری HPE وجود دارد.

ماژول فرستنده- گیرنده (Transceiver)

ماژول فرستنده- گیرنده (Transceiver)

از سال 2017، شماره شناسائی امنیتی را می‌توان در ماژول ترنسیور یافت، SID موجود قابل شناسائی در App تلفن می‌باشد.

بازرسی بصری - هولوگرام برچسب

برای کمک به جلوگیری از جعل برچسب های امنیتی، HPE از یک سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده می کند. شناسه امنیتی را می‌توان در بالای این صفحه وب تأیید کرد و هولوگرام را می‌توان با دستورالعمل های اینجا تأیید کرد.

انتشار هولوگرام در سپتامبر 2021

  1. نوار امنیتی دارای آرم های HPE هولوگرافیک و متن شرکت Hewlett Packard است.
  2. در زوایای خاص، یک اثر ستاره‌باران سبز ظاهر می‌شود.
تشخیص اورجینال بودن قطعات اچ پی

از مورخ آوریل 2019 به بعد هولوگرام تغییرات ذیل را داشته است:

  • نوار امنیتی دارای مدل‌های هولوگرافی است که به طور متناوب بین لوگوی HPE و علامت تیک  که در وسط یک دایره قرار دارد تغییر وضعیت می‌دهد.
  • این دایره در صورتیکه کاملاً پر و کامل نباشد ایراد محسوب نشده اما باید بین لوگوی HPE و علامت  متناوب بوده و دارای رنگ سبز روشن باشد.
تشخیص اورجینال بودن قطعات اچ پی

تشخیص اورجینال بودن قطعات اچ پی

قطعات اورجینال اچ پی

راهکار HPE چیست

اچ پی همراه با دیسک سخت، SSDها، و IO Driveها، با درایوهایی که بالاترین کیفیت را دارند، شروع می‌کند HPE با تولیدکنندگان اصلی تجهیزات کار می‌کند تا سیستم‌عامل، راه‌اندازها و نرم‌افزار خاص که کارایی و قابلیت مدیریت بهینه را به همراه داشته‌باشد ایجاد نماید. فقط درایو مشخص از تولیدکنندگان اصلی مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از اطمینان از تداوم کیفیت و قابلیت، محصول وارد مرحله بعد آزمایشی که همانا تست برروی تمامی تجهیزات HPE‌که قابل کار با این درایو می‌باشند می‌گردد و پس از اثبات و گذراندن این مرحله، برای HPE یک گرینه قابل انتخاب خواهد بود.
اکثر درایوهای HPE به طور مستقیم از تولیدکنندگان اصلی خریداری می‌شوند و HPE در تمام عمر محصول به کار مستقیم با این تولیدکنندگان اصلی ادامه می‌دهد تا تضمین شود در طول عمر محصول فقط کالاهائی با بالاترین کیفیت به مشتریان HPE تحویل داده می‌شود. اگر هر گونه مشکل کیفی پیش بیاید، محصول از موجودی اچ پی حذف‌شده و کد تاریخ و ID کالا کنترل می‌شود تا اطمینان حاصل شود که مسائل شناخته شده مجدداً در موجودی HPE وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، تولید‌کنندگان اصلی درایو نیز باید کد تاریخ را کنترل کنند تا از انتقال درایوهای غیر استاندارد به مجموعۀ اچ پی جلوگیری شود.
اما نگرانی HPE با حمل محصول متوقف نمی‌شود.HPE رضایت بالای مشتری را از طریق ارائه خدمات سطح بالا در درایوهای HPE که در سیستم های HPE نصب شده‌اند، تضمین می‌کند.

برای تضمین اینکه مشتریان می‌توانند تفاوت اجزای اصلی یا اجزای غیراصلی که برای ارائه کیت‌های HPE Drive Option ، دستکاری شده‌اند را تشخیص دهند، HPE از بسته‌بندی خاصی استفاده می‌کند که شامل برچسب‌های امنیتی HPE می‌باشند.

چطور بفهمیم این روش HPE است ؟

اگر شما بهترین فرد کلاس باشید، دیگران سعی می‌کنند از روی شما کپی کند و با تقلب از موفقیت شما سود ببرند. برخی فراتر رفته و از تعداد قطعه و ساختار مونتاژ مشابهی استفاده می‌کنند تا مشتری را قانع کنند که محصولی مشابه با آنچه در کیت‌های HPE فروخته می‌شود را می‌فروشند. محصولات تقلبی رایج، و تشخیص آنها آسان است، اگر بدانید باید دنبال چه چیزی بگردید.

برچسب های Option Kit

هر Option Kit برچسب شده با اطلاعات ثابت در خارج بسته‌بندی وجود دارد تا محصول، منشا آن، و دیگر مشخصات ردیابی خاص مورد لزوم برای HPE و شرکای تجاری (تولیدکنندگان اصلی)قابل شناسائی باشد، که نمونه در جدول 1 نشان داده شده است.

جدول1. برچسب های Option Kit

برچسب خارجی Option Kit برای SATA Hard Drive
برچسب خارجی Option Kit برای SAS Hard Drive

بسته‌بندی :

از آنجا که تعداد متفاوت قطعات کیت ممکن است تعداد متفاوتی ماژول در هر کیت داشته باشند، چند قالب وجود دارد که محصول ممکن است در آنها حمل شود. برای تعداد قطعه یکسان، نباید در بسته‌بندی کیت‌ها تفاوت وجود داشته باشد. مواد بسته‌بندی مقوایی، پلاستیکی، و فوم به راحتی قابل تکرار هستند. با وجود بسته‌بندی بسیار مشابه و اسناد و مدارک مشابه با کیت  اچ پی ، باز هم ممکن است این کیت معتبر نباشد.

اچ پی با گذشت زمان تغییراتی در بسته‌بندی محصولات ایجاد کرده است تا تضمین کند محصولاتی با عملکرد معتبر به مشتریان می‌رسد. اطلاعات زیر به شما کمک می‌کند برچسب‌های معتبر HPE را تشخیص دهید.

مهروموم آشکار کنندۀ دستکاری

انتهای بازشوندۀ بسته بندی تاشو با یک مهروموم آشکارکنندۀ دستکاری، مهر و موم شده تا تضمین کند که محصول داخلی دستکاری نشده است.  مهروموم آشکارکنندۀ دستکاری ویژگی‌های امنیتی مشابه با برچسب‌های امنیتی سخت‌افزاری دارد که به تایید معتبر بودن کیت کمک می‌کند. این مهروموم از مواد قابل تخریبی ساخته شده که اجازه نمی‌دهد برچسب بدون تخریب در محلی که بازشده از کارتن جدا گردد. برای باز کردن محصول، می‌توان این مهروموم ها را به راحتی قطعه قطعه کرد.

استفاده از نوارچسب یا هر وسیله دیگر برای اتصال مجدد برچسب، نشان دهنده تقلبی بودن آن است. اگر هیچ مهرومومی وجود نداشته‌باشد یا مهروموم به هر طریقی مخدوش شده‌باشد، اعتبار کیت زیر سوال می‌رود. اگر مهروموم‌ها ویژگی‌های امنیتی مناسبی نداشته‌باشند، ممکن است یکپارچگی محصول جای سوال داشته باشد و باید قبل از تشخیص اعتبار محصول HPE،‌شناسایی و اندازه ‌گیری بیشتری انجام شود

مهروموم آشکار کنندۀ دستکاری
شکل 1- مهروموم آشکارکننده دستکاری
Image

جدول3. بسته‌بندی خارجی با مهروموم آشکارکننده دستکاری.

بسته‌بندی یونیورسال دیسک سخت :

درون کارتن Option Kit و Spares Kit، درایوها بسته‌بندی، حفاظت شده و امن هستند.همانطور که در جدول2 نشان داده‌شده، هر درایو در یک بستۀ ضد‌الکتریسیته ساکن مهروموم شده و در محافظ پلی‌استایرن یا حرارتی درون جعبه قرار گرفته‌است.

محافظ حرارتی

آیا HPE/Compaq بر روی درایو دارای برچسب است؟

اچ پی درایوها را با برچسب‌های متنوع و متفاوتی برچسب‌گذاری می‌کند که ممکن است دارای آرم HPE (یا آرم OME)  و اجزاء خاص یا اطلاعات پیگیری باشند. تمام درایوهای HPE ‌یک برچسب امنیتی آشکار کنندۀ دستکاری دارند که در فرایند تولید به آنها متصل می‌شود.

برچسب بر روی درایو SSD

امنیت به روش HPE

برچسب‌های امنیتی HPE
اچ‌پی‌ای  HPE از چند برچسب امنیتی مختلف برای تایید و احراز هویت محصولات خود استفاده می‌کند. این برچسب‌ها ویژگی‌های امنیتیِ لایه‌ای زیادی دارند که امنیت آشکار و پنهانی برای جلوگیری از جعل برچسب‌ها فراهم می‌کند. اگر خطر جعل یک ویژگی اصلی وجود داشته باشد، HPE  یا باید مجموعه بعدی ویژگی‌ها را در معرض خطر قرار دهد یا ویژگی اصلی را تغییر دهد تا اطمینان بالایی در مورد تایید هویت محصول ارائه کند.

ویژگی‌ها

نوار امنیتی دارای هولوگرام فلورسنت است که در پیوند با لوگوی HPE حرکت می‌کند :
1- در چرخش چپ به راست HPE و نوشته هیولت پاکارد سازمانی در جهت مخالف حرکت می‌کنند .
2- در حرکت بالا به پائین HPE و متن هولت پاکارد سازمانی در جهت مخالف جابجا می‌شوند.
استفاده از هولوگرام برای احراز هویت:
1- چرخش به سمت بالا و پائین "OK" و "علامت چک" درجهت‌های مخالف به سمت و یا دور از لوگوی مرکز حرکت می‌کنند.
2- چرخش به سمت چپ و راست "OK" و "علامت چک" در همان جهت حول آرم مرکزی حرکت می‌نمایند.

1- نوار امنیتی مدلهای هولوگرافیک دارد که از HP به علامت چک و به OK تبدیل‌شده و به صورت شفاف محو می‌شود.
2- سه خط متن با اندازه متفاوت OK که محو خواهند شد (از بزرگترین آنها به صورت متناوب تا مدال).
3- نوار رنگی درمقابل منابع نوری متفاوت از سبز به رنگ ارغوانی کمرنگ تغییر رنگ می‌دهند.

تایید اعتبار

تایید اعتبار اورجینال قطعات اچ پی
تایید اعتبار اورجینال قطعات اچ پی
تایید اعتبار اورجینال قطعات اچ پی

برچسب کامل

تایید اعتبار اورجینال قطعات اچ پی
تایید اعتبار اورجینال قطعات اچ پی
تایید اعتبار اورجینال قطعات اچ پی

در حال استفاده


از سپتامبر2016 تا 2019
 
 
از جولای 2015 تا سپتامبر 2016
 
 
از ژوئن 2011 تا دسامبر 2015
 
 

ویژگی‌های متعدد پنهانی نیز وجود دارد که اعلام نشده است. اگر چه هر یک از نسخه‌های برچسب که تصویر آن نشان داده شده ممکن است روی محصولات وجود داشته باشد، اما نسخه‌های قبلی نشان دهنده کالای قدیمی تر یا احتمالاً یک محصول تقلبی هستند. بسیاری از موارد جعلی، تغییر رنگی مشابه با آنچه که ذکر شده دارند. تایید اعتبارِ بیشتر با کمک HPE و از طریق تماس با آدرس ایمیل زیر امکان پذیر است:

hardware.counterfeitvalidation@hpe.com

اطلاعات چاپ شده برروی برچسب ممکن است به جهت تشخیص چگونگی محل کالا از HPE و صحت و سقم گارانتی مورد استفاده قرار گیرد. بسته‌های انتخابی شامل یک عدد شناخته شده تحت عنوان سریال می‌باشد. مطابق شکل 2‌. فقط محصول حمل شده در یک بسته انتخابی می‌بایست در کانال فروش HPE قرار‌گیرد‌. هرچیزی که با فرمت دیگر باشد باید مشکوک باشد‌. و ممکن است واجد شرایط دریافت ضمانتنامه نباشد.

شکل2. برچسب امنیتی HPE که سریال را نشان می‌دهد

HPE همچنین شامل شماره سریال برروی هر بسته کیت انتخابی می‌باشد که با شماره چاپ شده برروی برچسب مرتبط است. آگاه باشید که یکی از راه‌هائی که برای فریب خریدار استفاده می‌شود آن است که سریالهای برروی فرم بسته بندی یا فاکتور اچ پی وجود دارند را برداشته و بصور ت مجدد برروی محصول تقلبی چاپ می‌نمایند، و برای اخذ اعتماد خریداربرگۀ خرید را با محصول تطبیق و به مشتری ارائه می‌نمایند. بنابراین سریال نامبر مدرک معتبری برای اخذ تأئیدیه اصلی بودن کالانیست .
آخرین برچسب امنیتی که در سپتامبر 2016 آغاز شده شامل ویژگی‌های امنیتی زیراست:
نوارامنیتی دارای هولوگرام فلورسنت برای احراز هویت است
- چرخش از چپ به راست متن HPE  و Hewlett Packard در جهت مخالف حرکت می‌کند .
- حرکت به بلا و پائین  متن HPE  و Hewlett Packard در جهت مخالف یکدیگر حرکت می‌نمایند.

شکل 3. برجسب امنیتی فعلی HPE
شرکت جاده ابریشم رایانه
تخصص ما مشاوره ، طراحی ، اجرا و فروش محصولات اچ پی می باشد
سایت‌های شرکت
jarco.ir
وبلاگ‌هایی که مقالات علمی و فنی شرکت در آن قرار گرفته استhttp://iranhpe.com,

logo-samandehi

با سلام من پشتیبانی مای اچ پی ای هستم چطور میتونم کمکتون کنم ؟ اگر سوالی دارید و مانیستیم درخواستتان را برای ایمیل زیر بفرستید support@myhpe.ir

در واتس آپ با ما در ارتباط باشید
Close and go back to page

Search