شنبه تا چهارشنبه : 9:00 - 17:30
پنجشنبه : 9:00 - 13:00
خیابان صابونچی - ایازی - پلاک19
Address

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بررسی DWPD در SSDها

 

DWPD یا Drive Writes Per Day یک معیار است که در بررسی عمر و مقاومت SSD ها در برابر نوشتن داده‌ها استفاده می شود. DWPD نشان می‌دهد چند بار می توانید در روز به طور متوسط داده‌ها را در حافظه SSD بنویسید، تا در طول عمر مشخص شده SSD از نظر تولید کننده عملکرد مناسب را حفظ کند.

DWPD بر اساس ضریب استهلاک NAND Flash در SSD محاسبه می‌شود. برای محاسبهDWPD، ظرفیت کل SSD بر حداکثر ظرفیت قابل نوشتن در یک روز (TBW - Total Bytes Written) تقسیم می‌شود. به عبارت دیگر، DWPD بر اساس تضمین تولید کننده برای محصول است و معمولاً به صورت گارانتی اعلام می‌شود.

برای مثال، اگر یک SSD با ظرفیت 1 ترابایت و TBW 1000 ترابایت داشته باشد، DWPD آن برابر با 1 خواهد بود. این به معنای این است که می توانید هر روز حداکثر برابر با ظرفیت SSD (1 ترابایت) داده‌ها را در SSD بنویسید، تا در طول عمر مشخص شده SSD از نظر تولید کننده عملکرد مطلوب را داشته باشد.

مقدار DWPD برای SSD ها ممکن است بین مدل ها و تولید کنندگان متفاوت باشد. عموماً SSD‌های قوی تر و ساخته شده برای بار کاری سنگین، دارای DWPD بالاتری هستند. برای استفاده های معمول روزانه و کاربردهای خانگی، DWPD معمولاً در حدود 0.1 تا 0.5 قرار می‌گیرد، در حالی که برای بار کاری سنگین و سرورها، ممکن است تا 1 یا بیشتر باشد.

 

شرکت جاده ابریشم رایانه
تخصص ما مشاوره ، طراحی ، اجرا و فروش محصولات اچ پی می باشد
سایت‌های شرکت
jarco.ir
وبلاگ‌هایی که مقالات علمی و فنی شرکت در آن قرار گرفته استhttp://iranhpe.com,

logo-samandehi

با سلام من پشتیبانی مای اچ پی ای هستم چطور میتونم کمکتون کنم ؟ اگر سوالی دارید و مانیستیم درخواستتان را برای ایمیل زیر بفرستید support@myhpe.ir

در واتس آپ با ما در ارتباط باشید
Close and go back to page

Search